Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Katowickiej
XVII RAJD MISYJNY

Wszystkich przyjaciół misji i misjonarzy zapraszamy na kolejny spacer po Beskidach.

Już 15 czerwca (w sobotę) spotykamy się w Wiśle Jaworniku.

Program:

godz. 9:50 – zbiórka na placu Domu Formacyjnego Ruchu Światło-Życie przy ul. Jodłowej 5 w Wiśle Jaworniku;
samochód lub autobus najlepiej zostawić na parkingu obok sklepu ODIDO (naprzeciw Piwiarni Jawornik) - dojście na miejsce zbiórki ok. 10';

godz. 10:00 – powitanie i msza św. w intencji misji i misjonarzy w kaplicy przy Domie Formacyjnym;

godz. 11:10 – rozpoczynamy wędrówkę szlakiem prowadzącym do schroniska na Soszowie - czas przejścia ok. 1h 30';

godz. 12:40 - postój na placu przy schronisku - czas na animację misyjną i zebranie sił (ok. 1h 30');

godz. 14:10 – wychodzimy z schroniska i wracamy do Domu Formacyjnego na herbatkę - czas przejścia ok. 1h 10';

godz.15:20 – zakończenie Rajdu, łyk herbaty i powrót.

Zapraszamy wszystkie grupy i wolontariaty misyjne oraz sympatyków misji do udziału.

Dzieci i młodzież uczestniczą w Rajdzie z odpowiednią liczbą Opiekunów!
Dla zapewnienia właściwej organizacji, prosimy dokonać zgłoszenia na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

UWAGA:

Pogoda zarezerwowana!
Dobre towarzystwo gwarantowane!
Czyste powietrze i górskie panoramy gratis!

Misyjne poznawanie świata
sobota, 21 października 2017 21:17

plakat

W niedzielę 29 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, zapraszam na spotkanie pt. „Misyjne poznawanie świata”, które rozpocznie się o godz. 16.00 w Muzeum Miejskim w Żorach (ul. Muzealna 1/2). Wstęp wolny!

Wcześniej, o godz. 15.00 w kościele św. Apostołów Filipa i Jakuba będzie ofiarowana msza św. w intencji misji, misjonarzy i środowisk misyjnych Archidiecezji Katowickiej.

Zapraszam całe rodziny!

VI Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej

27 kwietnia, w sobotę, zapraszam wszystkich zainteresowanych misjami na VI Kongres Misyjny Archidiecezji Katowickiej, pod hasłem: Ochrzczeni i posłani!

Będzie on miał miejsce w Orzeszu-Gardawicach, w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, (ul. Dojazdowa 32, 43-186 Orzesze-Gardawice).

Program:

10.00 - powitanie i prezentacja grup;
10.15 - spotkanie w grupach wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli);
11.30 - Eucharystia (kapłanów prosimy o zabranie alby i stuły);
12.45 - przemarsz na boisko i tam wspólny posiłek oraz kiermasze i wystawy misyjne;
14.45 - nabożeństwo rozesłania;
15.00 - zakończenie

Każda grupa przygotowuje symbol posłania przez Ducha Świętego, proszę by był to list w niezaadresowanej kopercie zawierający list-pozdrowienie dla którejś z parafii misyjnych.
będzie wysłany po ongresie przez Działo Misyjne Archidiecezji Katowickiej.

Poproszę, wzorem lat ubiegłych, aby poszczególne grupy miały element stroju w danym kolorze misyjnego różańca:

• zielony (Afryka): Dębieńsko, Katowice-Bogucice, Knurów, Mikołów, Piekary Śląskie, Rybnik, Tychy Stare;
  • czerwony (Ameryki): Bieruń, Golejów, Katowice-Panewniki, Kochłowice, Mysłowice, Pogrzebień, Siemianowice Śl., Wodzisław Śl.;
  • biały (Europa): Boguszowice, Gorzyce, Katowice-Piotrowice, Lędziny, Niedobczyce, Pszczyna, Suszec, Żory;
  • niebieski (Australia): Chorzów, Jastrzębie Górne, Katowice-Śródmieście, Łaziska, Pawłowice Śl., Pszów, Świętochłowice;
  • żółty (Azja): Chorzów Batory, Jastrzębie Zdrój, Katowice-Załęże, Miedźna, Orzesze, Ruda Śląska, Tychy Nowe.

Informacje:

Gospodarzem Kongresu będzie parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Orzeszu-Gardawicach (ul. Dojazdowa 32, 44-186 Orzesze-Gardawice). Warto porozumieć się z sąsiednimi grupami co do wspólnego transportu do Gardawic.

Uprzejmie proszę o przesyłanie zgłoszeń grup (przybliżona ilość uczestników, dane kontaktowe animatora misyjnego) na potrzeby organizacji Kongresu na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 19 kwietnia.

Serdecznie zapraszam

ks. dr Grzegorz Wita
dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Katowickiej

Alleluja Jezus żyje!

ta radosna wiadomość dobiega w poranek wielkanocny z każdej świątyni. Jednak nie do każdego zakątku świata dochodzi głos: "Nie ma go tu! Zmartwychwstał!". Aniołowie Misji wspierają dzieła, które pozwalają na głoszenie Zmartwychwstałego Chrystusa.

Wielebne Siostry, Czcigodni Księża,
Szanowni Państwo, Wspólnoty Parafialne, Koła i Ogniska Misyjne!

życzymy Wam, by trwało w Was radosne "Alleluja" wielkanocnego poranka. niech radość, entuzjazm i nadzieja tej wielkiej Miłości Jezusa przepełniała Was, Wasze rodziny i misje, które otaczacie wsparciem modlitewnym i finansowym.

Błogosławionego czasu Wielkanocy!

ks. bp Grzegorz Olszowski

ks. dr Grzegorz Wita dyrektor PDM w Archidiecezji Katowickiej

DZIEŃ  SKUPIENIA  ŚRODOWISK  MISYJNYCH

Wszystkich zaangażowanych w sprawy misji, a szczególnie animatorów i członków kół misyjnych, tak młodzieżowych jak i dorosłych, zapraszamy w dniu 23 marca (sobota) w godz. 10:00-15:30, na kolejne Spotkanie Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej w parafii Miłosierdzia Bożego w Tychach.

Tematem spotkania będą między innymi przygotowania do ogłoszonego przez papieża Franciszka października 2019 r. jako Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego obchodzonego pod hasłem: Ochrzczeni i posłani.

Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczyć będzie ks. bp Grzegorz Olszowski - opiekun spraw misji w naszej Archidiecezji.

Przypominamy też, o zarezerwowaniu czasu w dniu 27 kwietnia (sobota) na udział w Archidiecezjalnym Kongresie Misyjnym - szczegóły wkrótce.

ks. dr Grzegorz Wita
dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Katowickiej