Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Katowickiej
Misyjne poznawanie świata
sobota, 21 października 2017 21:17

plakat

W niedzielę 29 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, zapraszam na spotkanie pt. „Misyjne poznawanie świata”, które rozpocznie się o godz. 16.00 w Muzeum Miejskim w Żorach (ul. Muzealna 1/2). Wstęp wolny!

Wcześniej, o godz. 15.00 w kościele św. Apostołów Filipa i Jakuba będzie ofiarowana msza św. w intencji misji, misjonarzy i środowisk misyjnych Archidiecezji Katowickiej.

Zapraszam całe rodziny!

ALLELUJA!  Jezus żyje!

Dziś w sposób szczególny jesteśmy wezwani do głoszenia dobrej nowiny o Zmartwychwstaniu Chrystusa.

Idźcie na cały świat i przekazujcie wszystkim dobrą nowinę

Ja zaś będę z wami przez wszytkie dni, aż do końca czasów

Aniołowie Misji wspierają dzieła, które pozwalają na głoszenie Zmartwychwstałego Chrystusa
w każdym zakątku świata.

Wielebne Siostry, czcigodni Księża, Szanowni Państwo,
Wspólnoty Parafialne, Koła i Ogniska Misyjne!

Niech czas świętowania Tajemnicy paschalnej,
owocuje w Was świadectwem mocnej wiary, nadziei i miłości,
a radość tej Wielkiej Nocy, przepełnia Was, Wasze rodziny i misje,
które otaczacie wsparciem modlitewnym i finansowym.

Bądźmy naczyniem Boga, wypełnionym Nim i jego miłością,
abyśmy nieśli Boga w sobie wszędzie tam gdzie jesteśmy posłani.

Błogosławionego czasu Wielkanocy!

Ks. bp Grzegorz Olszowski
Ks. dr Grzegorz Wita

VI Karnawałowy Bal Misyjny

Już po raz VI organizowany jest Karnawałowy Bal Misyjny!

Odbędzie się dnia 15 lutego (sobota po walentynkach) 2020 r. tradycyjnie w hotelu Trojak w Mysłowicach (ul. Stadionowa 11). Dobrej zabawie towarzyszyć będzie zespół: Maszkety.

Rozpoczęcie o godz. 19:00.

Koszt uczestnictwa to 250 zł od pary.

Pojawiły się już pierwsze zgłoszenia.

Zainteresowanych dobrą zabawą na zakończenie karnawału zachęcamy do rezerwacji miejsc poprzez nadesłanie zgłoszenia na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub SMS na nr tel. 601 458 016.

Serdecznie zapraszamy!

WIELKOPOSTNY  DZIEŃ  SKUPIENIA

spotkanie odwołane

Wszystkich zaangażowanych w sprawy misji, a szczególnie animatorów i członków kół misyjnych, tak młodzieżowych jak i dorosłych, zapraszamy w dniu 21 marca (sobota) od godz. 10:00, na kolejne Spotkanie Środowisk Misyjnych Archidiecezji Katowickiej w parafii Miłosierdzia Bożego w Tychach.

W programie Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp Grzegorza Olszowskiego, animacja misyjna, kiermasz misyjny. zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia ok. godz. 15:00.

Przypominamy też, o zarezerwowaniu czasu w dniu 25 kwietnia (sobota) na udział w Archidiecezjalnym Kongresie Misyjnym - szczegóły wkrótce.

ks. dr Grzegorz Wita
dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Katowickiej

Spotkanie Kolędników Misyjnych

Doroczne spotkanie grup Kolędników Misyjnych Archidiecezji Katowickiej odbędzie się w sobotę, 11 stycznia 2020 r. w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Mysłowicach-Brzęczkowicach (ul. Gen. J. Ziętka 25).

Rozpoczęcie mszą św. o godz. 10:00, ok. 10:45 jasełka i prezentacja grup, następnie ciepła herbata i słodki poczęstunek. Zakończenie planowane jest ok. 12:30.

Serdecznie zapraszamy grupy Kolędników Misyjnych w swoich strojach kolędniczych.

Zdecydowanych prosimy o potwierdzenie przyjazdu i podanie ilości uczestników.

Zebrane podczas kolędowania ofiary proszę przekazać na misyjny rachunek archidiecezji katowickiej:

Archidiecezja Katowicka
ul. Jordana 39
Getin Noble Bank SA II Oddział w Katowicach
nr konta 10 1560 1111 2107 0236 6515 0010

z dopiskiem w tytule wpłaty "Kolędnicy Misyjni".

Z przesłanej kwoty 10% zostanie przeznaczone na animację misyjną w diecezji. Pozostałe środki zostaną przekazane centrali PDMD w Warszawie.

Uprzejmie proszę, aby przesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. informację, komu i na jaki adres wysłać/przygotować dyplom tegorocznego kolędowania misyjnego.

Serdecznie pozdrawiam!

ks. dr Grzegorz Wita